Otevři, pak si zaběhni maraton a jakmile si dáš sprchu a v klidu se vrátíš, tak se do toho můžeš bez ladu a skladu naplno pustit, protože to bude v akorátním stavu. Prostě Czeski film, neuchopitelný chaos nad chaos, tužší než farářův zadek, ale s vážně dobrou koncentrací. Přijdeš tomu na chuť, hľadám ťa ajsíkjů…
Doplňkové parametry
| Kategorie: | AKTUÁLNĚ POD KORKEM A KORUNKOU |
|---|---|
| Klasifikace: | Moravské zemské víno (CHZO |
| Typ vína: | Mírně šumivé, bílý PETNAT |
| Obsah cukru: | Suché |
| Odrůda: | Veltlínské zelené (50 %), Ryzlink vlašský (50 %) |
| Číslo šarže: | 09/23 |
| Původ hroznů: | Vlastní produkce |
| Obsah alkoholu: | 12,5 % obj. |
| Zbytkový cukr: | 0,1 g/l |
| Obsah kyselin: | 5,86 g/l |
| Obsah siřičitanů: | Velmi nízký (přidáno pouze před lahvováním) |
| Datum sklizně: | 1.9.2024 |
| Cukernatost při sběru: | 21 °NM |
| Vinařská obec: | Zaječí |
| Nadmořská výška: | 230 m n. m. |
| Půdní podlož: | vinice s velmi suchou hnědou půdou s malými vápenci se nachází v Zaječí |
| Macerace: | 24 hodin na slupkách |
| Kvašení: | 4 dny opravdu divoký kvašení |
| Malolaktická fermentace: | Ano (spontánní) |
| Zrání: | 7 měsíců v použitých francouzských dubových sudech (225 l) na jemných kalech |
| Úprava vína: | Nečiřeno, nefiltrováno, bez oxidu siřičitého |
