Semi oranžáda téměř 100 % Ryzlinku vlašského s téměř nepatrným přídavkem Mülleru Thurgau a Muškátu moravského z velmi bujného a vegetací překypujícího Malého Šakvicka. Opravdu dekadentní máselné pošušňáníčko, jestli mi jako rozumíte? I wanna get high, so high.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | AKTUÁLNĚ POD KORKEM A KORUNKOU |
|---|---|
| Klasifikace: | Moravské zemské víno (CHZO |
| Typ vína: | Tiché |
| Obsah cukru: | Suché |
| Odrůda: | Ryzlink vlašský (90 %), Müller Thurgau / Moscatel (10 %) |
| Číslo šarže: | 05/23 |
| Původ hroznů: | Vlastní produkce |
| Obsah alkoholu: | 14,0 % obj. |
| Zbytkový cukr: | 1,0 g/l |
| Obsah kyselin: | 4,8 g/l |
| Obsah siřičitanů: | Velmi nízký (přidáno pouze před lahvováním) |
| Datum sklizně: | 22. 9. 2022 |
| Cukernatost při sběru: | 22,5 °NM |
| Vinařská obec: | Zaječí |
| Nadmořská výška: | 255 m n. m. |
| Půdní podlož: | Suchá hnědozem |
| Macerace: | 24 hodin na slupkách |
| Kvašení: | Spontánní (autochtonní kvasinky) |
| Malolaktická fermentace: | Ano (spontánní) |
| Zrání: | 7 měsíců v použitých francouzských dubových sudech (225 l) na jemných kalech |
| Úprava vína: | Nečiřeno, nefiltrováno |
