A proto hrajte, já chci být veselá… pro všechny, kteří se cítí osaměle a svět se točí a motá všude jinde jen ne okolo nich. Ale věřte vážení, že je to jen klam a instagramová nerealita a v p.deli jsme úplně všichni. Nicméně k věci, Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský, Frankovka, jeden vinohrad, čtrnáctidenní bouřlivá láska a pak šupky dupky do dřeva.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | AKTUÁLNĚ POD KORKEM A KORUNKOU |
|---|---|
| Klasifikace: | Moravské zemské víno (CHZO |
| Typ vína: | červené, tiché |
| Obsah cukru: | Suché (RYŠÁK) |
| Odrůda: | Grüner Veltlínské (25 %), Ryzlink vlašský (25 %), Blaufränkisch (50 %) |
| Číslo šarže: | 15/25 |
| Původ hroznů: | Vlastní produkce |
| Obsah alkoholu: | 11 % obj. |
| Zbytkový cukr: | 1,5 g/l |
| Obsah kyselin: | 5,77 g/l |
| Obsah siřičitanů: | Velmi nízký (přidáno pouze před lahvováním) |
| Datum sklizně: | 18.9.2025 |
| Cukernatost při sběru: | 22,5 °NM |
| Vinařská obec: | Zaječí |
| Nadmořská výška: | 210 m n. m. |
| Půdní podlož: | vinice s těžkým černým půdním podložím, nachází se v Zaječí, plné pampelišek |
| Macerace: | 14 dní při společném kontaktu se slupkami, poté lisované |
| Kvašení: | Spontánní (autochtonní kvasinky) |
| Míchání: | jednou týdně mícháno na kalech |
| Zrání: | půl roku v použitém francouzském dubovém sudu 225 l (2016/2017), při lahvování nasyceno vlastním organický oxidem uhličitým |
| Úprava vína: | Nečiřeno, nefiltrováno |
