Ovšem enčantovaný Ledoborec z ročníku s dvojkou a trojkou má skutečně nabito a i po dvou letech ve flašce razí cestu dál do ještě lepších zítřků. Ryzlink rýnský od Baráku a Pinot bílý ze stejného větrného místa. Do nekonečna a ještě dál Buzzi…
Doplňkové parametry
| Kategorie: | AKTUÁLNĚ POD KORKEM A KORUNKOU |
|---|---|
| Klasifikace: | Moravské zemské víno (CHZO |
| Typ vína: | Tiché |
| Obsah cukru: | Suché |
| Odrůda: | Pinot blanc (80 %),Ryzlink rýnský (20 %) |
| Číslo šarže: | 04/23 |
| Původ hroznů: | Vlastní produkce |
| Obsah alkoholu: | 12,5 % obj. |
| Zbytkový cukr: | 1,3 g/l |
| Obsah kyselin: | 5,55 g/l |
| Obsah siřičitanů: | Velmi nízký (přidáno pouze před lahvováním) |
| Datum sklizně: | 26. 9. 2022 |
| Cukernatost při sběru: | 21,5 °NM |
| Vinařská obec: | Zaječí |
| Nadmořská výška: | 210 m n. m. |
| Půdní podlož: | vinice s těžkým černým půdním podložím, nachází se v Zaječí, plné pampelišek |
| Macerace: | krátký kontakt se slupkou (3-4 hodiny) |
| Kvašení: | Spontánní (autochtonní kvasinky) |
| Míchání: | jednou týdně mícháno na jemných kalech |
| Zrání: | půl roku v použitý francouzský dubový sud 225 l (2015/2016) |
| Úprava vína: | Nečiřeno, nefiltrováno |
