Petnat = loterie. Slovy klasika: „Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co s tím můžeme dělat.“ A s tím se prostě nelze než neztotožnit, nicméně v případě 24-ky ta souhra André, Zweiglu a Pinotu nadmíru funguje a prostě jen stačí pěkně ode dna nachladit ledem, prostě on ice.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | AKTUÁLNĚ POD KORKEM A KORUNKOU |
|---|---|
| Klasifikace: | Moravské zemské víno (CHZO |
| Typ vína: | mírně šumivé / PETNAT |
| Obsah cukru: | růžový PETNAT, suché |
| Odrůda: | Pinot noir (30 %), André (30 %), Zweigelt (30 %) |
| Číslo šarže: | 07/23 |
| Původ hroznů: | Vlastní produkce |
| Obsah alkoholu: | 11,5 % obj. |
| Zbytkový cukr: | 1,1 g/l |
| Obsah kyselin: | 5,86 g/l |
| Obsah siřičitanů: | Velmi nízký (přidáno pouze před lahvováním) |
| Datum sklizně: | 28.8.2024 |
| Cukernatost při sběru: | 22,5 °NM |
| Vinařská obec: | Zaječí |
| Nadmořská výška: | 210 m n. m. |
| Půdní podlož: | vinice s poměrně vlhkou zemí, plná mechu |
| Macerace: | 2 hodinový kontakt se slupkami, poté rychlé lisování |
| Kvašení: | velmi divoké 4 dny kvašení |
| Malolaktická fermentace: | Ano (spontánní) |
| Zrání: | 7 měsíců v použitých francouzských dubových sudech (225 l) na jemných kalech |
| Úprava vína: | Nečiřeno, nefiltrováno |
