Název trochu vágně odráží realitu tohoto experimentálního moku oblíbeného na Berlinských adresách, kde se fakt vyznaj, nosej knírky, ledvinky a mullet (není to prostě hockey hair?) a konzumace probíhá následovně – po prvním doušku si to chceš hodit, po druhým upadneš do lehkého kómatu podobnému klinické smrti, u třetího začneš blekotat a po čtvrtým končíš v totálním rauši.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | AKTUÁLNĚ POD KORKEM A KORUNKOU |
|---|---|
| Klasifikace: | Moravské zemské víno (CHZO |
| Typ vína: | Perlivé, obrovská mineralita |
| Obsah cukru: | Suché |
| Odrůda: | Veltlínské zelené (50 %), Ryzlink vlašský (50 %) |
| Číslo šarže: | 14/23 |
| Původ hroznů: | Vlastní produkce |
| Obsah alkoholu: | 11,5 % obj. |
| Zbytkový cukr: | 3,11 g/l |
| Obsah kyselin: | 5,99 g/l |
| Obsah siřičitanů: | Velmi nízký (přidáno pouze před lahvováním) |
| Datum sklizně: | 28.9.2022 |
| Cukernatost při sběru: | 21,5 °NM |
| Vinařská obec: | Zaječí |
| Nadmořská výška: | 210 m n. m. |
| Půdní podlož: | vinice s těžkým černým půdním podložím, nachází se v Zaječí, plné pampelišek |
| Macerace: | 24 hodin na slupkách |
| Kvašení: | Spontánní (autochtonní kvasinky) |
| Míchání: | jednou týdně mícháno na kalech |
| Zrání: | půl roku v použitém francouzském dubovém sudu 225 l (2016/2017) |
| Úprava vína: | Nečiřeno, nefiltrováno |
