Jediné ortodoxní červené z trošku netradiční kombinace Modrého portugalu a Rulandského modrého ručně sbíráno při nižší cukrenatosti a v putnách nošeno do větší číše, kde si spolu poleželi a nadmíru poklábosili více než měsíc, aby se pak společně sešli tentokrát bez obalů v dřevěném lůžku na více než 11 měsíců. Speed dating hadra.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | AKTUÁLNĚ POD KORKEM A KORUNKOU |
|---|---|
| Klasifikace: | Moravské zemské víno (CHZO |
| Typ vína: | Tiché, červené |
| Obsah cukru: | Suché |
| Odrůda: | Pinot noir (50 %), Modrý portugal (50 %) |
| Číslo šarže: | 15/23 |
| Původ hroznů: | Vlastní produkce |
| Obsah alkoholu: | 10,5 % obj. |
| Zbytkový cukr: | 0,1 g/l |
| Obsah kyselin: | 4,5 g/l |
| Obsah siřičitanů: | Velmi nízký (přidáno pouze před lahvováním) |
| Datum sklizně: | 24.9.2022 |
| Cukernatost při sběru: | 19 °NM |
| Vinařská obec: | Zaječí |
| Nadmořská výška: | 210 m n. m. |
| Půdní podlož: | vinice s těžkým černým půdním podložím, nachází se v Zaječí, plné pampelišek |
| Macerace: | 12 měsíců batonage ( dvakrát měsíčně ) měsíců v použitém francouzském dubovém sudu 225 l (2015/2016)s velmi malým množství z použitý oxid siřičitý pouze jednou před lahvování |
| Kvašení: | spontánní jablečno-mléčná kvašení |
| Malolaktická fermentace: | Ano (spontánní) |
| Zrání: | 7 měsíců v použitých francouzských dubových sudech (225 l) na jemných kalech |
| Úprava vína: | Nečiřeno, nefiltrováno |
