Silně pitelná citronová minerálka s hlavou v pejru a mixomatózou zapeklitého Sylvánu z Velkého Šakvicka a naopak velmi spolehlivého až jednotvárného Ryzlinku Vlašského z toho menšího Š v nečitelném poměru dva díly toho a jeden díl onoho. Oheň, voda, vítr být.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | AKTUÁLNĚ POD KORKEM A KORUNKOU |
|---|---|
| Klasifikace: | Moravské zemské víno (CHZO |
| Typ vína: | Tiché |
| Obsah cukru: | Suché |
| Odrůda: | Sylvánské zelené (50 %), Ryzlink vlašský (50 %) |
| Číslo šarže: | 03/23 |
| Původ hroznů: | Vlastní produkce |
| Obsah alkoholu: | 12,5 % obj. |
| Zbytkový cukr: | 1,3 g/l |
| Obsah kyselin: | 5,44 g/l |
| Obsah siřičitanů: | Velmi nízký (přidáno pouze před lahvováním) |
| Datum sklizně: | 19.9.2023 |
| Cukernatost při sběru: | 21,5 °NM |
| Vinařská obec: | Zaječí |
| Nadmořská výška: | 230 m n. m. |
| Půdní podlož: | Suchá hnědozem |
| Macerace: | 24 hodin na slupkách |
| Kvašení: | dotek z spontánní, jablečno-mléčná kvašení |
| Malolaktická fermentace: | Ano (spontánní) |
| Zrání: | 7 měsíců batonage ( dvakrát týdně ) v použité francouzském dubu, sudy ročník 2016/2017 |
| Úprava vína: | Nečiřeno, nefiltrováno |
